Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

Zawartość

Dni Rodziny

Opublikowany 2024/06/25

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Podziękowania

Opublikowany 2024/06/25

21 czerwca 2024roku podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego były łzy, kwiaty, słowa podziękowania. Choć dzień ten kojarzy się zazwyczaj radośnie, to na naszej akademii nie brakowało łez.  Po 15 latach sprawowania funkcji Dyrektora Szkoły mgr  Małgorzata Lorkowska zrezygnowała ze stanowiska. Serdeczne słowa podziękowania za wieloletnią pracę  wygłosił Wójt Gminy Mirosław Zieliński oraz  Pani Kierownik Referatu Oświaty i Kultury  Danuta Smereczyńska. Społeczność szkolna  przyłączyła się również do tych podziękowań  kierując w stronę Pani Dyrektor wiele ciepłych słów uznania i podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz uczniów, szkoły i całego środowiska lokalnego.  

 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Opublikowany 2024/06/24

21 czerwca 2024 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego . To dzień, który pozwala nampodsumować całoroczną  prace. Dziś uśmiechnięci, dumni z otrzymanej promocji do następnej klasy lub ukończenia szkoły przybyli po raz ostatni w tym roku szkolnym, aby otrzymać świadectwa, pożegnać się z nauczycielami i wychowawcami oraz przyjaciółmi ze szkolnej ławy.

Podczas uroczystego apelu  na sali gimnastycznej Dyrektor Szkoły mgr Małgorzata Lorkowska  wręczyła nagrody uczniom osiągającym wysokie  wyniki w nauce oraz sporcie, podziękowała rodzicom wyróżnionych uczniów za trud włożony w pracę wychowawczą poprzez listy gratulacyjne.

Szczególnym momentem było pożegnanie klas ósmych. Uczniowie zaprezentowali program wokalno-literacki, dziękując zarówno nauczycielom, jak i rodzicom za cały trud włożony w ich wychowanie i edukację. 

Wzruszającym momentem tej uroczystości było również pożegnanie wieloletniego nauczyciela naszej szkoły  mgr Witolda Kuskowskiego, który podjął decyzje o przejściu na emeryturę. Życzymy samych pogodnych dni i odpoczynku w gronie najbliższych.  

Życzymy wszystkim uczniom, zarówno tym, którzy nadal pozostają w naszej szkole, jak również absolwentom wspaniałych wakacji, pełnych pozytywnych wrażeń, uśmiechu i radości.

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Kino 3D

Opublikowany 2024/06/12

Kino 3D w naszej szkole

 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Wycieczka Edukacyjna klas I - III

Opublikowany 2024/06/11

10 czerwca 2024r. Odbyła się wycieczka edukacyjna dla klas I - III do gospodarstwa agroturystycznego w Leźnie. Uczniowie zgłębiali tajniki pracy na roli. Przypomnieli sobie o zasadach zdrowego odżywiania. Zobaczyli hodowlę bydła i trzody chlewnej. Zwiedzili stajnię i dowiedzieli się ważnych informacji na temat tych zwierząt. Na koniec otrzymali kefir i jabłko prosto z gospodarstwa. Wszyscy wrócili zadowoleni i szczęśliwi. To był udany dzień.

 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Promocja powszechnego programu szczepień HPV

Opublikowany 2024/06/05
Promocja powszechnego programu szczepień przeciw HPV
Z danych z kwietnia 2024 wynika, że w programie szczepień ochronnych w 2024 realizowane są głównie drugie dawki szczepionki. Średnio 3-krotnie mniej 11-latków szczepiło się miesięcznie w pierwszym kwartale 2024 niż w 3 i 4 w 2023
(3551 vs 19592). Dynamika programu jest bardzo zmienna, tuż po starcie programu w lipcu zaszczepiło się ponad 42 tys. dzieci, podczas gdy w grudniu niecałe 16 tys. Oznacza to niepokojącą tendencję spadkową. Mimo pozornej dostępności programu, obecność przeszkód zmniejszających ich efektywność prowadzi do utraty jego potencjału i wpływa na mniejszą liczbę kobiet i mężczyzn, którzy mogą nie zachorować na raka HPV- zależnego w przyszłości.
Informacje zamieszczone na prośbę: Weronika Prządka
Biuro Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych
ul. Aleje Jerozolimskie 81
02-001 Warszawa
Twitter: @grypa_opzg
Instagram: @opzci
 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

Opublikowany 2024/06/05

 

W naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa z ROBOTYKI.Zajęcia te to połączenie świetnej zabawy z nauką. Dziękujemy

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Wycieczka do Płocka

Opublikowany 2024/05/29
23.05.2024 r. klasa VI wyjechała na wycieczkę do Płocka. Pobyt w Płocku szóstoklasiści rozpoczęli od obejrzenia spektaklu w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego
pt.: „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie”. Następnie aktywnie spędzili czas w Parku Trampolin „Adrenalina”. Klasową wycieczkę zakończyli wizytą w pięknie położonym nad Wisłą ogrodzie zoologicznym, które jest świetnym miejscem na długie spacery w otoczeniu bogatej fauny oraz bujnej zieleni. Wycieczkę uczniowie uznali za udaną.
 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Święto Szkoły, Dzień Europy

Opublikowany 2024/05/27

Podczas tegorocznego Święta Szkoły  oraz Dnia Europy uczniowie kl. 0-VIII podjęli się wielu aktywności, poprzez które upamiętnili niezwykłą postać, jaką był Kazimierz Górski - Trener Tysiąclecia. Oraz pogłębiali wiedzę na temat Europy.  W klasowych zespołach rozwiązywali różne zadania związane z tymi ważnymi wydarzeniami. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Dziękujemy za wspaniała atmosferę i super zabawę !

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Wycieczka klasy 7 do Krakowa

Opublikowany 2024/05/21
WYCIECZKA KLASY 7 DO KRAKOWA
W dniu 18 maja 2024 roku uczniowie siódmej wybrali się na wycieczkę szkolną do Krakowa. Po wyjściu z dworca krakowskiego nasze zwiedzanie zaczęliśmy od wysłuchania historii budynku Teatru im. Juliusza Słowackiego. Następnie udaliśmy się pod Bramę Floriańską i pozostałości murów obronnych. Dalej ulicą Floriańską dotarliśmy do Rynku Starego Miasta, gdzie akurat dla uczczenia 80-tej rocznicy bitwy pod Monte Cassino odbywała się parada oddziałów wojskowych. Czekając na dźwięki hejnału z wieży kościoła Mariackiego wysłuchaliśmy legendy związanej z tym hejnałem oraz legendy o krakowskich gołębiach. Na Rynku zobaczyliśmy także pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice, wieżę ratuszową, kościół św. Wojciecha i przepiękne kamienice. Trochę już zmęczeni udaliśmy się na obiad. Po zasłużonym odpoczynku ruszyliśmy na Wzgórze Wawelskie, , gdzie zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, miejsce koronacji i pochówku królów Polski. Pokłoniliśmy się przed Grobami Królewskimi, grobami wybitnych Polaków oraz wdrapaliśmy się na wieżę Katedry Wawelskiej, by zobaczyć z bliska Dzwon Zygmunta. Oczywiście nie mogliśmy pominąć smoka wawelskiego. Idąc ulicą Grodzką podziwialiśmy wspaniałe budowle kościołów św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja. Troszkę już zmęczeni zwiedzaniem zatrzymaliśmy się przepyszne lody, przy okazji podziwiając kolorowy i egzotyczny korowód parady ulicznej. Dalej udaliśmy się do Collegium Maius, gdzie na dziedzińcu tego najstarszego budynku Akademii Krakowskiej, naszą uwagę zwrócił niezwykły mechanizm zegara, który sprawia, że przy dźwiękach muzyki przed tarczą zegara paraduje pochód postaci historycznych, m.in. królowa Jadwiga i król Jagiełło. Ostatnim punktem naszego programu było podziwianie wspaniałego wnętrza kościoła Mariackiego i niezwykłego ołtarza Wita Stwosza. Oczywiście w programie nie mogło zabraknąć czasu na szaleństwo zakupów w Galerii Krakowskiej. Wycieczka – chociaż jednodniowa – dała nam wiele radości i pewien zastrzyk wiedzy. Była ona dużym przeżyciem. Wyjazd ten okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też piękną lekcją historii Polski. Nauka w takiej formie pozwoliła nam w łatwiejszy i ciekawszy sposób przyswoić sobie wiele informacji z historii. Przekonaliśmy się, że odpoczywając i bawiąc się, możemy także wzbogacać naszą wiedzę.
 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Easy English

Opublikowany 2024/05/13

9 maja 2024 roku w naszej szkole zorganizowany został VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych Gminy Działdowo. EASY ENGLISH to doskonała zabawa językiem obcym i świetna rywalizacja młodzieży. Uczestnicy z ochoczą radością brali udział w zespołowych zadaniach leksykalnych. Nasza uczennica Agata Górecka w rywalizacji indywidualnej zajęła 3 miejsce otrzymując tytuł Wicemistrza Języka Angielskiego. Zespół nr 1 zajął 1 miejsce w rywalizacji drużynowej, w nim uczestnikami były również nasze uczennice Dominika Marchlewicz Agata Górecka i Liwia Hinc. Pozostali uczniowie Szymon Tworek i Nadia Krajewska również z radością i zaangażowaniem reprezentowali naszą szkołę. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Spotkamy się za rok.

 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Gra terenowa

Opublikowany 2024/05/08

30 maja uczniowie naszej szkoły zajęli 2 miejsce w gminnej grze terenowej "W poszukiwaniu historii", która odbyła się w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej  w Ruszkowie. Gra odbyła się pod hasłem "Polska - jej kultura, historia i tradycje". Uczestnicy w dwóch grupach wiekowych musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami.

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Opublikowany 2024/05/06

W tym roku szkolnym obchody świąt majowych przebiegały w naszej szkole trochę inaczej. Wszyscy uczniowie klas 0-VIII zgromadzeni na szkolnym holu obejrzeli prezentację o Święcie Pracy, Święcie Flagi i Święcie Konstytucji 3 maja. Uczennica klasy V Maria Spychalska pięknie zaśpiewała piosenkę "To moja Polska". Uczniowie w mieszanych zespołach klas I-VIII wzięli udział w teleturnieju wiedzy o Polsce. Wszyscy uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą o naszej ojczyźnie. Na koniec zebrani obejrzeli patriotyczną prezentację i wysłuchali piosenki zespołu TLove "Ojjczyznę kochać". Najmłodsi uczniowie z klas 0-III w ramach warsztatów plastycznych wykonali kolorowankę przedstawiająca mapę Polski.

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Pokaz Mody Ekologicznej

Opublikowany 2024/04/24

23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się niekonwencjonalny pokaz mody. Dzieci prezentowały stroje, które wykonały wspólnie z rodzicami w domu. Stroje powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Małe ekomodelki i ekomodele prezentowali na klasowym wybiegu swoje "ekokreacje". Serdecznie dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za zaprojektowanie i wykonanie przepięknych ekologicznych strojów. Wiemy jedno – Wasza kreatywność nie zna granic!

 

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dzień otwarty w Iłowie

Opublikowany 2024/04/22

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »