Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

Tytuł nowego posta

Jasełka "To On jest Królem"

Opublikowany 2023/01/11

W dniu 21 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbyły się jasełka dla społeczności lokalnej i zaproszonych gości, następnego dnia dla spolecznosci szkolnej. Jasełka pod tytułem "To On jest Królem" przedstawili uczniowie z klas I-III była to piękna uroczystość, z której wszyscy obecni byli zachwyceni.

Galeria mediów

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Spotkanie z policją

Opublikowany 2022/12/05

5 grudnia w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbyło się spotkanie skierowane do uczniów klas IV - VII poprowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie – aspiranta sztabowego Katarzynę Rogozińską oraz młodszego aspitanta Justynę Nowicką. Podczas prelekcji omówiony został problem cyberprzemocy, nierzadko występujący wśród uczniów. Policjanci zwrócili uwagę na rodzaje przestępstw i wykroczeń, które najczęściej popełniane są w Internecie oraz podkreślili wagę odpowiedzialności za podejmowane w sieci działania. Szczególnie uczulili na zamieszczanie w Internecie obraźliwych komentarzy, niewłaściwych postów, wykorzystywanie czyjegoś wizerunku bez jego zgody. Funkcjonariusze podkreślili, iż w sieci żadna osoba nie jest anonimowa, a wszelkie wykroczenia oraz przestępstwa popełniane w przestrzeni wirtualnej, są traktowane tak samo, jak te poza Internetem. Przestrzegali dzieci i młodzież przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i nie zawieraniem podejrzanych znajomości w Internecie. Funkcjonariusze tłumaczyli, jak warto być ostrożnym w kontaktach w sieci, po to aby nie stać się ofiarą cyberprzestępcy.

Zajęcia z policją wzbogaciły uczniów w niezbędną wiedzę i kolejny raz uświadomiły ich, jak odpowiedzialnie i właściwie korzystać z sieci.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

"Ja nie widzę Ciebie, Ty zobaczysz mnie"

Opublikowany 2022/12/05

Nagrodzeni za udział w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie". Otrzymaliśmy Certyfikat, nagrody książkowe i gry edukacyjne.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

"Szkoła Wierna Dziedzictwu"

Opublikowany 2022/12/02

30 listopada 2022r. w Warmińsko - Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta gala wręczenia Certyfikatów Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty. Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Burkacie otrzymała Certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu".

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Turniej Szkół Podstawowych Gminy Działdowo

Opublikowany 2022/11/21

W dniu 18 listopada 2022 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Działdowo o „Puchar Wójta Gminy Działdowo”. Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół Gminy Działdowo. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”.

W czasie trwania turnieju swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Działdowo Pan Mirosław Zieliński oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia Gminy Działdowo Pani Danuta Smereczyńska.

Po rozegraniu wszystkich spotkań klasyfikacja przedstawiała się następująco:

  1. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze
  2. Szkoła Podstawowa w Ruszkowie
  3. Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Burkacie
  4. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Uzdowie
  5. Szkoła Podstawowa im. Ks. Wincentego Frelichowskiego w Turzy Wielkiej
  6. Szkoła Podstawowa w Petrykozach
  7. Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Sławkowie

Najlepszym strzelcem turnieju został Dominik Wiśniewski (SP Księży Dwór)

Najlepszym bramkarzem turnieju został Szymon Gadulski (SP Ruszkowo)

 

Nagrody, pamiątkowe puchary i medale ufundowała Gmina Działdowo.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Obchody Święta Niepodległości

Opublikowany 2022/11/11

W czwartek, 10 listopada Szkoła Podstawowa im. K. Górskiego w Burkacie obchodziła 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy  wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Cała społeczność  przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, by wspólnie z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami, punktualnie o 11.11 odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas starszych, którzy przedstawili inscenizację pt. „Zaśpiewajmy dla Niepodległej”, śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Uczestnicy uroczystości mogli także obejrzeć wystawę poświęconą historii Narodowego Święta Niepodległości oraz prace plastyczne wykonane przez uczniów klas 0-III na konkurs „Pocztówka dla Polski”.

Nauczyciele przygotowujący uroczystość: D. Wiśniewska, B. Czajkowska, G. Wadecki, J. Jarzynka-Chmielewska

Na zakończenie uroczystości odbyło się podsumowanie konkursów „Niepodległa Polska” oraz wręczenie przez Panią Dyrektor nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.

Pani Dyrektor wręczyła 10 uczniom dyplomy za aktywny udział w programie „SPORT DLA WSZYSTKICH”. Uczniowie Ci wzięli udział w obchodach z okazji zdobycia przez polskich piłkarzy złotego i srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich. Dyplomy podpisane są przez Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Sportu i Turystyki – Kamila Bortniczuka.

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU „NIEPODLAGŁA POLSKA”

I.                KONKURS PLASTYCZNY „POCZTÓWKA DLA POLSKI” DLA KLAS 0-III – 14 uczestników

  1 miejsce – Jakub Łamejko kl. I

  2 miejsce – Ksawery Kwiatkowski kl. I

  3 miejsce – Piotr Kalinowski kl. 0

           Wyróżnienia otrzymali: Hanna Kopańska kl. I, Maciej Wiśniewski kl. 2, Julia Stankiewicz kl. 2, Antonina Trąbińska kl. 2, Jakub Wójcik kl. 3.

Organizatorki konkursu: Ewelina Rogozińska, Jolanta Kopańska, Karolina Karpińska, Bogusława Zielińska, Paulina Kuchcińska

 

II.             KONKURS WIEDZY O POLSCE I ŚWIĘCIE NIEPODLEGŁOŚCI DLA KLAS IV-VI – 23 uczestników

1 miejsce – Oliwier Wolański kl. VI - 33/44 p.

2 miejsce – Dorota Kłosowska kl. V – 31/44 p.

3 miejsce  – Maria Spychalska kl. IV – 28/44 p.

 

III.           KONKURS WIEDZY „NIEPODLEGŁA POLSKA” DLA KLAS VII-VIII– 17 uczestników

1 miejsce – Stanisław Modrzyński kl. VII– 32/40 p.

2 miejsce – Alicja Wtorkowska kl. VIII  – 31/40 p.

3 miejsce  – Szymon Wiśniewski kl. VIII  – 26/40 p.

 

Organizatorka konkursów: Beata Czajkowska

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Kiermasz babeczek i rogalików

Opublikowany 2022/11/11

10 listopada 2022 r. uczniowie klasy VI i VII razem z wychowawczyniami oraz rodzicami zorganizowali dla społeczności szkolnej kiermasz babeczek, rogalików oraz innych słodkości.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które włączyły się w naszą akcję. Dzięki Wam mogliśmy wesprzeć zakup sztandaru. DZIĘKUJEMY!

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

"Szkoła Pamięta"

Opublikowany 2022/11/08

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego kolejny raz wzięła udział ogólnopolskiej akcji MEiN „Szkoła pamięta”. Nauczyciele wspólnie z uczniami podjęli szereg działań:

 

Porządkowanie cmentarza w Komornikach – 25 października 2022 r. panie Beata Czajkowska, Alicja Dobrosielska  oraz Magdalena Przybyszewska  wspólnie z uczniami klas VII i  VIII porządkowali cmentarz, którym nasza szkoła opiekuje się od kilku lat. Była to kolejna okazja, aby uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach i ofiarach faszyzmu.
Uczniowie porządkowali groby, alejki oraz przestrzeń wokół cmentarza. Grabili suche liście, usuwali trawę, chwasty oraz śmieci. Wszystko po to, by miejsca ważne dla naszych dziejów prezentowały się w sposób zadbany i godny.

 

Akcja złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na cmentarzu w Komornikach – pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca, czasu, światopoglądu i religii. Zgodnie
z polską tradycją przypadające 1 listopada Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia
o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. Święto Zmarłych to również pamięć
o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach i miejscach pamięci, o bohaterach i ofiarach. W niedzielę 30 października uczniowie oraz rodzice uczniów naszej szkoły złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze na cmentarzu ofiar Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Zagłady Soldau z czasów II wojny światowej. To już kolejny raz, kiedy społeczność szkolna spotyka się przed Świętem Zmarłych na cmentarzu w Komornikach.

Oddanie hołdu przed „Dębem Pamięci” – społeczność naszej szkoły nie zapomina także o bohaterze por. Stanisławie Lewickim zamordowanym w Katyniu przez Rosjan wiosną 1940 roku. Przed dębem upamiętniającym porucznika, który został posadzony na terenie naszej szkoły, uczniowie składają kwiaty i zapalają symboliczne znicze by uczcić ważne wydarzenia związane ofiarami katyńskimi. Przez cały rok dbają też o porządek wokół obelisku i Dębu.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Spotkanie autorskie

Opublikowany 2022/11/08

Dnia 03.11.2022 r. w  mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole pisarkę panią Klaudię Zacharską, autorkę dwóch książek „Kantata” i „Sepia”. Pani Klaudia spotkała się z klasami VI, VII i VIII. W czasie tej wizyty opowiedziała uczniom, jak powstaje książka, czyli jaką drogę musi przebyć dzieło, by
w końcu trafić do czytelników. Pisarka jest osoba bardzo ciepłą i życzliwą, więc bardzo szybko nawiązała kontakt z naszymi uczniami. Bardzo chętnie odpowiadała na pytania uczniów dotyczące jej pracy twórczej i te, które  dotyczyły sfery życia osobistego.  Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali zakładki do książek, na których znajdowały się zdjęcia okładek napisanych przez panią Klaudię powieści. Na tych zakładkach pisarka złożyła swoje autografy, po które ustawiła się dość długa kolejka. Uczniowie podziękowali naszemu gościowi bukietem kwiatów za to, że znalazła czas , by spotkać się z nimi.  Życzyli młodej pisarce wielu sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dzień Papieski - "Blask prawdy"

Opublikowany 2022/10/27

26 października 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apel z okazji XXII Dnia Papieskiego pod hasłem „Blask Prawdy”. Przygotowany montaż słowno- muzyczny  przedstawiał trzy wartości tj. Prawda, Miłość i Wolność, które najczęściej przewijają się w encyklice Jana Pawła II „Veritatis splendor”. Uczniowie  przypomnieli, że jednym  z wymiarów pontyfikatu Papieża było ukazanie prawdy, miłości i wolności jako daru i zadania dla każdego z nas. Dopełnieniem pięknie recytowanych wierszy był śpiew pieśni tj. Twoja miłość, Skarby, skarby czy Biały Pielgrzym. Apel poprowadzili uczniowie z klas  IV, V i VIII pod opieką p. Joanny Jarzynka-Chmielewkiej i p. Grzegorza Wadeckiego. Honorowym gościem był ks. Proboszcz Dawid Galanciak.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Pasowanie pierwszoklasistów

Opublikowany 2022/10/25

Ślubowanie odbyło się w dniu 14 października 2022 roku w obecności zaproszonych gości: Wójta Gminy Działdowo Pana Mirosława Zielińskiego oraz Kierownika Referatu Oświaty i Kultury Pani Danuty Smereczyńskiej, Dyrekcji Szkoły Pani Małgorzaty Lorkowskiej, nauczycieli, rodziców oraz całej społeczności uczniowskiej, a przede wszystkim uczniów klasy pierwszej.

          Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w kalendarzu szkolnym. Tradycyjnie, jak co roku pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości otrzymali od uczniów klas starszych, którzy są w zarządzie Samorządu Uczniowskiego, piękną dekorację przygotowała Pani Joanna Jarzynka Chmielewska, natomiast oprawę muzyczną przygotował Pan Grzegorz Wadecki.

          Następnie złożyli ślubowanie i uczestniczyli w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły.

          Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści dostali upominki od Pana Wójta Mirosława Zielińskiego - słodki upominek w postaci jajka z niespodzianką, następnie przeszli do swojej klasy, gdzie otrzymali małe prezenciki od rodziców i wychowawcy.

 

                                                                                                                                                     Wychowawca

                                                                                                                                               Bogusława Zielińska

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Światowy Dzień Drzewa

Opublikowany 2022/10/24

W dniu 10 października obchodzony był Światowy Dzień Drzewa, którego pomysłodawca to amerykański przyrodnik Juliusz Sterling Morton. W ramach tego święta w naszej szkole w klasie 5 odbyło się spotkanie z leśnikiem Nadleśnictwa Lidzbark panem Jackiem Majocha. Przeprowadzona została ogólnopolska akcja  sadzenia drzew. Akcja ma w swoich założeniach służyć ochronie drzew i popularyzacji ich znaczenia w biosferze oraz podnosić świadomość ekologiczną społeczności uczniowskiej  w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy

Opublikowany 2022/10/19

Dzień Kropki to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne możliwości. 15 września 2022 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły od samego rana cieszyli się tym dniem! Tego szczególnego  dnia wszystkie dzieci przyszły do szkoły ubrane w stroje ozdobione kolorowymi kropkami. Dzieci zgromadziły się wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie. Uczniowie wzięli udział w różnorodnych działaniach, mających na celu poznanie własnych talentów oraz własnych mocnych stron, a także zaprezentowania ich. Następnie uczniowie klas 0-3 bawili się przy muzyce, a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti wykonywali kropkowane prace plastyczne. Powstały również prawdziwe dzieła sztuki podczas wspólnego malowania farbami kulistych kształtów, przy użyciu nietypowych przedmiotów takich jak: stemple z ziemniaka, patyczki do uszu, korki, baloniki itp. To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Międzynarodowy Dzień Białej Laski "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie.

Opublikowany 2022/10/19

Dnia 17 października 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Białej Laski, w związki z tym uczennice klasy V pod opieką p. Joanny Jarzynka-Chmielewskiej przygotowały dla najmłodszych uczniów klas 0-III tor przeszkód. Uczniowie poruszali się torem przeszkód z zasłoniętymi oczami z pomocą białej laski. Dzięki czemu mieli okazję  lepiej zrozumieć, na czym polega pokonywanie codziennych trudności osób niewidomych. Przygotowano również stoiska, gdzie znajdowały się lupy, „mówiący zegarek”, książki napisane pismem wypukłym punktowym i tabliczki brajlowskie, przy użyciu których dzieci pisały swoje imię w alfabecie Braille’a. Natomiast uczniowie klas IV-VIII na godzinach z wychowawcą oglądali film, rozmawiali o problemach osób z dysfunkcją wzroku. Poznali alfabet Braille’a (sześciopunkt), sprawdzili w jaki sposób „biała laska” ułatwia poruszanie się osobom niewidomym. Mamy nadzieję, że wszystkie te działania uwrażliwiły każdego z nas na potrzeby otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »