Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

Gra terenowa "W poszukiwaniu historii"

Opublikowany 2022/05/19

6 maja br. odbyła się w Szkole Podstawowej w Ruszkowie gra terenowa „W poszukiwaniu historii”. W edukacyjnej zabawie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Uzdowie, Sławkowie, Petrykozach,  Księżym Dworze i Burkacie oraz gospodarze. Uczestnicy gry mieli do przejścia trasę, podczas której wykonywali zadania związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji  3 maja i historią Polski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII A i klasy VI, którzy zajęli 2 miejsce. Gratulujemy!

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Wojewódzki konkurs fotograficzny "Mój zabytek".

Opublikowany 2022/05/19

Uczniowie naszej szkoły już kolejny raz wzięli udział w tym konkursie. Swoje prace zgłosili uczniowie klas V i VII-VIII: Adam Nowakowski, Bruno Szarmacher, Bartosz Żmijewski, Aleksandra Słotwińska, Laura Pielgrzymowska, Mateusz Roguszczak, Joanna Wiórkowska i Bartosz Piętka.

Jury przyznało tylko 1 nagrodę i po 10 wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych. Praca Bartosza Piętki „Wojenne artefakty” została wyróżniona i zaprezentowana na wystawie.

Wyniki konkursu zostały zamieszczone w witrynie Pałacu Młodzieży https://palac.olsztyn.eu/wynikimojzabytek2022.html


Uroczystość podsumowania konkursu, otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród odbyło się 14.05.2022 r. o godz. 11.00 w Pałacu Młodzieży przy ul. E. Plater 3 w  Olsztynie. 

https://palac.olsztyn.eu/moj-zabytek-wystawa-i-nagrody.html

Wszystkie wyróżnione prace, także te z poprzednich edycji można zobaczyć na stronie Wirtualnego Muzeum Pałacu Młodzieży:

https://palac.olsztyn.eu/wirtualne-muzeum.html

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

I Rajd Rowerowy

Oddział "o" na Farmie

Opublikowany 2022/05/16

W środę 11 maja 2022 r. dzieciaki z Oddziału „0” wraz z opiekunami pojechały do Kiełpin, gdzie znajduje się pełna atrakcji „Farma Noego”. Duże  zainteresowanie wzbudziły  konie, które były główną atrakcją wyjazdu. Każdy z uczestników wycieczki miał okazję przejechać się bryczką, oraz jeździć konno. Dzieci mogły nie tylko poobserwować z bliska, ale także pogłaskać i dokarmiać zwierzątka. Nie zabrakło też muzyki, śpiewu, a także zabaw oraz kiełbasek  z ogniska.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Easy English

Opublikowany 2022/05/13

11 maja 2022r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbył się IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Easy English” dla szkół podstawowych Gminy Działdowo. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z klas siódmych i ósmych.

Celem konkursu było promowanie wśród uczniów znajomości języka angielskiego oraz chęci pogłębiania wiedzy związanej z krajami angielskiego obszaru językowego, a także stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego, który wyłonił Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza języka angielskiego. Drugi etap to zabawa językiem angielskim w 5 zespołach składających się z uczniów różnych szkół. Ten etap był podróżą po legendarnej muzyce anglojęzycznej, zaprzyjaźnieniem się                       z postaciami literacko-filmowymi i doskonałą zabawą kulturową.

Konkurs rozpoczęliśmy od powołania komisji konkursowej w składzie: Pani Dorota Wiśniewska (nauczycielka języka polskiego) oraz Pani Karolina Karpińska ( nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej). Komisja wyłonił zwycięzców. A oto nasi Mistrzowie Języka Angielskiego:

Mistrz Języka Angielskiego – Karol Jaskólski (SP Turza Wielka)

I Wicemistrz Języka Angielskiego –  Karina Spiżewska (SP Księży Dwór)

II Wicemistrz Języka Angielskiego –  Maciej Fąk (SP Uzdowo)

 

Uczestnicy otrzymali nagrody indywidualne w formie statuetek,  pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali podziękowania dla szkół za udział w konkursie.

Magdalena Przybyszewska

Ewa Chilińska

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Pomagamy Ukrainie

Opublikowany 2022/05/13

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za okazane serce i włączenie się  w akcję „ Paczka dla Ukrainy”, którą prowadzi Caritas. Już po raz kolejny okazaliśmy hojność i gotowość pomagania. Za wszelką okazaną pomoc jeszcze raz DZIĘKUJEMY

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Opublikowany 2022/05/05

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez uczniów klasy II, III, IV i VIII. Uczniowie przedstawili historyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji Majowej jako pierwszej ustawy zasadniczej  w Europie a drugiej na świecie. Podczas żywej lekcji historii, posłuchaliśmy wierszy mówiących o miłości do ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze przeplatały się z utworami "Jest takie miejsce…”, „Hymn 3 MAJA – Polsko, Polsko…”.

Po zakończeniu występu mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami a Pani Dyrektor podziękowała uczniom i  nauczycielom za przygotowanie występu, który dostarczył wiele wzruszeń, czego potwierdzeniem była reakcja publiczności.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

Opublikowany 2022/04/26

W dniu 22.04.2022r. , z okazji „Dnia Ziemi”, uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Burkacie wzięli udział w akcji „ Sprzątamy dla Polski” pod honorowym patronatem Prezeza Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły zajęli się porządkowaniem rabat kwiatowych położonych wokół przystanków autobusowych. Rabaty te są wizytówką wsi więc utrzymanie porządku w ich obrębie jest bardzo ważne. Wszyscy chętnie wzięli się do pracy.
Uczniowie zgodnie twierdzili, że nie ma zbyt dużo śmieci co świadczy o szacunku mieszkańców wobec wspólnego dobra. Po wygrabieniu, wypieleniu i zebraniu nieczystości uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły. Tego typu akcje uczą poszanowania dla wspólnej własności jak również środowiska przyrodniczego. Była to dobra lekcja współpracy w zespole klasowym.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Światowy Dzień Zdrowia

Opublikowany 2022/04/15

W dniu 7.03.2022r.  w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia.  Tegorocznym hasłem było  „ Nasza Płaneta Nasze Zdrowie”

Uczniowie wszystkich klas przygotowali plakaty prezentujące zależność pomiędzy stanem planety a zdrowiem ludzkości. Uczniowie wykazali się dużą inwencją i zdolnościami plastycznymi. Plakaty zostały rozwieszone  na holu szkolnym, aby hasła w nich zawarte głęboko utkwiły w pamięci uczniów.

Wszystkie klasy w tym dniu przygotowywały również zdrowe drugie śniadanie. Uczniowie przygotowali wiele różnorodnych potraw: kanapki, sałatki warzywne i owocowe, koktajle, gofry. Wspólna praca i degustacja zbliżyły naszych uczniów do tematyki zdrowego odżywiania i połączenia odżywiania ze zdrowiem planety. Był to czas dobrej zabawy, ale również nauki, która mamy nadzieję zostanie na dłużej w pamięci.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?"

Opublikowany 2022/04/04

Dnia 22 marca w Szkole Podstawowej im. K. Górskiego w Burkacie uczniowie klasy siódmej pod opieką nauczyciela języka polskiego zaprezentowali klasom ósmym II część ,,Dziadów’’ Adama Mickiewicza.

Uczniowie aktywnie zaangażowali się w przygotowanie inscenizacji, wyśmienicie odegrali swoje role – zarówno chór, jak i poszczególne postacie. Barwne stroje oraz ciekawe rekwizyty były dopełnieniem całego przedstawienia.

,,Dziady’’ są lekturą obowiązkową na egzaminie ósmoklasisty, więc wydarzenie było świetną okazją do powtórki dla uczniów najstarszych klas.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dzień Języka Ojczystego

Opublikowany 2022/03/11

,,O mowo polska, ty ziele rodzime,

Niechże cię przyjmę w otwarte ramiona’’.

W poniedziałek 21 lutego 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego. Z  tej okazji uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w grach i zabawach słownych, m.in. tworzyli łamańce językowe, rozmawiali o przysłowiach i powiedzeniach polskich. Oprócz tego przygotowali plakaty, które ozdobiły szkolny korytarz. W czwartek natomiast w starszych klasach odbyło się dyktando, w którym zwyciężyli: Alicja Sobocińska (kl. IV), Oliwier Wolański (kl. V), Ignacy Lenckowski (kl.VI), Laura Pielgrzymowska, Bartosz Psiuk (kl. VII) i  Igor Chyliński (kl. VIIIb). W ciągu całego tygodnia trwała także akcja, która miała zachęcić uczniów do czytania ulubionych książek podczas przerw.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Bieg Tropem Wilczym

Opublikowany 2022/03/05

W dniu 1 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbył się w ramach X edycji projektu Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Projekt ten jest ku czci bohaterów niepodległościowego ruchu partyzanckiego minionego wieku organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja w Warszawie.

Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do tego projektu, organizując dla uczniów Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W rywalizacji wystartowało 48 uczniów klas 6-8.

Klasyfikacja biegu była prowadzona w dwóch kategoriach, dziewcząt i chłopców.

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się:

1 miejsce – Joanna Wiórkowska

2 miejsce – Nikola Ryńska

3 miejsce – Agnieszka Gromke

Wśród chłopców najlepsi byli:

1 miejsce – Bartosz Czartoryski

2 miejsce – Adrian Przechodzki

3 miejsce – Eryk Rosocha

Wszyscy uczestnicy otrzymali naklejkę Tropem Wilczym a najlepsi zawodnicy otrzymali „pakiet biegacza” mi. in. Pamiątkową jubileuszową koszulkę, butelkę metalową, pamiątkowy medal oraz materiały informacyjne i promocyjne.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Konkurs na logo obchodów "30-lecia Gminy Działdowo"

Szkoła Podstawowa w Burkacie dla Ukrainy!

Opublikowany 2022/02/28

Jako społeczność szkolna chcemy włączyć się w działania Caritas Diecezji Toruńskiej, która organizuje konwój pomocy dla Ukrainy.

W związku  z tym organizujemy zbiórkę darów rzeczowych, które będą przekazane do Ukrainy, jak również uchodźcom, którzy są w Polsce.

Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy znajdują się:

- koce,

- śpiwory,

- poduszki,

- kołdry,

- pościel,

- materace,

- ręczniki papierowe,

- środki medyczne i higieniczne, pasty, szczoteczki do zębów,

- artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne),

- artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp.

 

Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą od wtorku tj. 01.03.2022r. przekazywać ww. artykuły do szkoły. Zbiórka będzie prowadzona do 4 marca 2022r.

                                                                                                                          Za wszystkie dary dziękujemy

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zmiana terminu Grant PPGR

Opublikowany 2021/10/18

Uwaga Rodzice!

Zmianie uległ termin składania wniosków Grantu PPGR.  Aktualny termin składania wniosków - 22.10.2021r. (piątek) do godz. 15.00.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »