Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

Zawartość

Stypendia szkolne 2020/2021

Opublikowany 2020/08/04

Uwaga! Na stronie Gminy Działdowo ukazały się informacje odnośnie składania wniosków o stypendia szkole. Bardzo prosimy o zapoznanie się i postępowanie zgodnie z wytycznymi.

Poniżej znajdziecie Państwo link do strony Gminy Działdowo.

www.gminadzialdowo.pl

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Żegnaj Szkoło!

Opublikowany 2020/07/07

W piątek 26 maja był ostatnim dniem roku szkolnego 2019/2020. To był trudny rok i nietypowe zakończenie. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele nie mogli spotkać się na uroczystej akademii i wspólnie świętować.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020 w klasach I-III

Opublikowany 2020/07/07

W piątek 26 czerwca 2020 roku uczniowie klas I – III zakończyli rok szkolny 2019/2020. Ze względu na panującą pandemię COVID – 19 w tym roku nie odbyła się tradycyjna akademia oraz wręczenie świadectw na forum szkoły. Uroczystość została ograniczona do wręczenia świadectw i nagród w małych grupach,z podziałem na klasy według ustalonego harmonogramu. Cała uroczystość przebiegła ze szczególnym zachowaniem reżimu sanitarnego.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Egzamin ósmoklasisty

Opublikowany 2020/07/01

W obecnym roku szkolnym egzamin przebiegał w cieniu pandemii koronawirusa. Zmieniony został termin egzaminu jak również wprowadzono dodatkowe procedury bezpieczeństwa przed zakażeniem.

 

 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zakończenie Roku Szkolnego w oddziale zerowym

Opublikowany 2020/06/30

Dnia 24 czerwca 2020 roku Oddział zerowy oficjalnie zakończył rok szkolny 2019/2020. Ze względu na obecną sytuację w uroczystości wzięły udział dzieci, Dyrektor i nauczyciel wychowawca. Pani Dyrektor podziękowała uczniom za pracę i zaangażowanie na rzecz szkoły. Nie obyło się również bez gratulacji i słów uznania oraz życzeń dalszych sukcesów i realizacji wszystkich planów. 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Bezpieczne wakacje

Opublikowany 2020/06/25

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym Komenda Powiatowa Policji przedstawia prezentację na temat bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji. bardzo prosimy zarówno rodziców jak i młodzież o zapoznanie się z informacjami. Jednocześnie życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Prezentacja bezpieczne wakacje

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

"Kropelka dla wróbelka"

Opublikowany 2020/06/09

W ramach akcji „ Kropelka dla wróbelka” uczniowie klas 0-III wykonali poidełka.  Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za udział w akcji. Poniżej można obejrzeć efekty ich pracy.
                                                                                                                                        

                                                                                                                                                Wychowawcy klasa 0-III

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dzień Matki w zerówce

Opublikowany 2020/06/01

Jak co roku dnia 26 maja 2020r. przedszkolaki świętowały trochę w inny sposób niż zwykle Dzień Matki, wszystkie dzieci wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, cierpliwość i mądrość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza.Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra  i  szczęścia. a Rogozińska

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dzień Matki

Opublikowany 2020/05/26

Dzień Matki to  jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. Dlaczego właśnie w tym dniu? Może dlatego, by wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogły być ofiarowane kochanym mamom.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Obchody 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II

Opublikowany 2020/05/25

Rok 2020  jest rokiem Świętego Jana Pawła II. 18.05 2020 r. w całym kraju obchodziliśmy 100. rocznicy urodzin Wielkiego Polaka Świętego Jana Pawła II. 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Akcja "Kropelka dla wróbelka"

Opublikowany 2020/05/12

 

Zapraszamy do działania w imieniu Przedszkola nr 2 w Suwałkach, które jest organizatorem akcji „Kropelka dla wróbelka”.
Akcja skierowana jest do uczniów klas 0 – 3 naszej szkoły. Polega na wykonaniu poidełka dla ptaków i umieszczeniu go na swoim balkonie, w ogródku lub na podwórku oraz dbaniu o to, by w poidełku była zawsze czysta woda. Następnie należy wykonać zdjęcie i przesłać do wychowawcy klasy. Zdjęcia zostaną umieszczone na stronie szkoły.
Poidełko może być wykonane wg własnego pomysłu, najlepiej, jeśli do jego wykonania użyte będą materiały z recyklingu. Przykład, jak wykonać poidełko, żeby było bezpieczne dla ptaków można obejrzeć np. na stronach:
1) https://otop.org.pl/…/08/05/pomagajmy-ptakom-podczas-upalow/
2) https://youtu.be/n71wUtVBnho
Akcja jest związana z aktualnym problematycznym brakiem deszczu w naszym kraju. Wszystkie tereny są wysuszone, w rzekach ubywa wody, w miastach nie ma kałuż, ptaki pozostają więc bez wody, jeśli w pobliżu nie ma jakiegoś większego zbiornika wodnego. Zimą dokarmialiśmy ptaki, sypiąc im ziarna, a teraz z powodu suszy trzeba “dopoić” ptaki. Oczywiście w naszej akcji “wróbelek” to każdy ptak, a mamy ich dużo i są takie piękne. A jak pięknie śpiewają!

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Konkurs Samorządu Uczniowskiego

Opublikowany 2020/04/30

Drodzy uczniowie.

Przed nami 1 maja –  Międzynarodowy Dzień Pracy,2 maja, kiedy to obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 maja czyli rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla Was krzyżówki, kolorowanki, labirynt itp. Zachęcamy Was do drukowania, rozwiązywania i kolorowania, oraz przesłania swoich prac na adres pedagog.spburkat@wp.pl, wspólnie zrobimy galerię majowych świąt.

 

 

PAMIĘTAJ, żeby w święta narodowe wywiesić flagę.

                                                                                                                                                Samorząd Uczniowski

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Podziękujmy Bohaterom XXI Wieku

Opublikowany 2020/04/29

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji zorganizowanej na Facebooku boku przez Julka Pieckowskiego i Jakuba Sontowskiego pt: „Podziękujmy Bohaterom XXI Wieku”. 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zawieszenie zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Opublikowany 2020/03/11

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

 • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
 • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
 • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
 • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
 • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
 • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

Dyrektorze,

 • zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  
 • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
 • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;
 • poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;
 • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;
 • poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;
 • możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
 • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;
 • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;
 • od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;
 • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

 • dziennik elektroniczny;
 • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
 • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Opublikowany 2020/03/06

1 marca w całej Polsce odbywały się uroczystości związane z Narodowym Dniem  Żołnierzy Wyklętych. Nasza szkoła również przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji. 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »