Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

Informacje dotyczące rozpoczęcia Roku Szkolnego 2022/2023

Opublikowany 2022/08/31

1 września 2022 roku (czwartek) autobusy do szkoły wyjeżdżają o godzinie:

- Turza Wielka - 7.05

- Niestoja - 7.13

- Skurpie 7.25

- Filice - 7.38

- Krasnołąka - 7.15

- Klęczkowo - 7.22

- Wilamowo - 7.38

- Pożary - 7.41

Odjazdy ze szkoły około godziny 10.30.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Informacje dla rodziców

Opublikowany 2022/07/07

Drodzy Państwo w zakładce "DLA RODZICÓW" dostępne są wykazy podręczników do religii oraz wyprawka dla punktu przedszkolnego, oddziału zerowego i klas 1-3.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

ŻEGNAJ SZKOŁO!

Opublikowany 2022/06/29

Za dar najpiękniejszy, za wiedzę!" słowami K. I. Gałczyński uczniowie dziękowali  swoim nauczycielom. 

Dnia 24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII oraz pożegnanie uczniów klas VIII. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście na czele z Wójtem Gminy Działdowo Panem Mirosławem Zielińskim.

Licznie zgromadzeni goście, dyrekcja, rodzice, nauczyciele, uczniowie mieli okazję obejrzeć poloneza w wykonaniu uczniów klas ósmych, przygotowanego pod czujnym okiem p. Ewy Chilińskiej i p. Grzegorza Wadeckiego.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Zakładka do książki w kwiaty malowana!

Opublikowany 2022/06/16

W maju br. odbył się konkurs  biologiczno-plastyczny organizowany przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Zakładka do książki w kwiaty malowana”.

Z naszej szkoły wzięło udział 19 uczniów (w kategorii I – IV 5 uczniów i w kategorii V-VIII 14 uczniów), którzy wykonali przepiękne zakładki do książek, które uzupełnione opisem biologicznym, charakteryzowały się pomysłowością i ogromną różnorodnością.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowanie wśród uczniów, ogółem do organizatorów wpłynęło 357 prac. My zaś pękamy z dumy, gdyż nasz uczeń Mateusz Roguszczak z klasy VII zajął II miejsce i odebrał swoją nagrodę podczas oficjalnego podsumowania konkursu 22 czerwca w Elblągu.

GRATULUJEMY!!!

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

PROFILAKTYKA SMYKA - "Na ratunek Poli"

Opublikowany 2022/06/13

        Dnia 08 czerwca 2022r uczniowie klas 0-III w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie świętowali  zakończenie projektu, które odbyło się podczas „Dnia Dziecka” zorganizowanego przez Wójta Gminy Działdowo i Bibliotekę – Centrum  Kultury w Burkacie.   Realizując Wojewódzki Projekt Profilaktyczny pod nazwą  PROFILAKTYKA SMYKA „Na ratunek Poli” dzieci zapoznały się  z cała tematyką. Uważnie słuchały czytanych  tekstów oraz brały czynny udział w zajęciach. Przypomniały i utrwaliły zasady bezpieczeństwa podczas  zabaw, zapoznały się z zasadami  jakich należy przestrzegać i jak należy się zachować podczas niechcianej wizyty obcej osoby. Tematami , które  zostały  poruszane na zajęciach edukacyjnych była  znajomość zagrożeń płynących ze strony obcych osób, znajomość zasad bezpieczeństwa na drodze, znajomość zasad zachowania się wobec obcych zwierząt. Nauczyciele rozmawiali  z dziećmi o tematyce wierszy o zagrożeniach jakie mogą czyhać na dzieci. Pan  Policjant został przedstawiony  jako  przyjaciel najmłodszych.  Dlatego  nie mogło zabraknąć  tak ważnych osób, które stały się bliskie sercom dzieci, czyli przedstawicieli  Warmińsko -  Mazurskiej Policji reprezentowanych przez Zastępcę Komendanta Powiatowej Policji   oraz funkcjonariuszki Policji w Działdowie . Uczniowie przywitali gości pouczającą piosenką o głównej bohaterce – Poli.  Po zaprezentowaniu przygotowanej części artystycznej przez uczniów  oraz  podziękowaniach funkcjonariuszy  Policji   odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i podziękowań. Uczniowie naszej szkoły  bardzo zaangażowali  się w projekt. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach.  W tym  dniu naszymi gośćmi byli  również  uczniowie Szkoły  Podstawowej w Klęczkowie.  Zdobyte informacje w trakcie projektu  są praktykowane  przez dzieci,  co bardzo nas cieszy.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Z wizytą w Sztutowie

Opublikowany 2022/06/12

        Dnia 10.06.2022 r. odbyła się wycieczka klasy 7 i 8a ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie do Sztutowa i Jantaru. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Ewa Chilińska, Magdalena Przybyszewska oraz Patrycja Borkowska-Skuza.

    Uczniowie w towarzystwie przewodnika zwiedzali muzeum dawnego obozu koncentracyjnego Stutthof. Słuchali tragicznych historii oraz oglądali fotografie i mapy. Pod koniec zwiedzania zapalili znicz upamiętniający ofiary obozu.

Druga część wycieczki obejmowała aktywne spędzanie czasu na plaży w Jantarze. Uczniowie chętnie spacerowali oraz grali w siatkówkę plażową. Był również czas na zakup upominków i lody. Klasom bardzo podobała się żywa lekcja historii w muzeum oraz wypoczynek nad polskim morzem.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Wycieczka uczniów klas I-III do Małego Leźna

Opublikowany 2022/06/10

        Dnia 31 maja 2022 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie uczestniczący w „Programie dla szkół” wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do gospodarstwa agroturystycznego w Małym Leźnie. Głównym celem wycieczki było zainteresowanie dzieci powiązaniem i bezpośrednią zależnością pomiędzy rolnikiem/producentem i jego pracą, a owocami, warzywami oraz produktami mlecznymi. Uczniowie zdobyli również cenne informacje na temat zasad zdrowego odżywiania, przeciwdziałania marnotrawieniu żywności, mieli również możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Wycieczka była bardzo pouczająca i dała uczniom wiele radości oraz możliwość aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Projekt "Na ratunek Poli".

Opublikowany 2022/06/10
        Uczniowie klas O - III Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie poznali Polę realizując Wojewódzki Projekt Profilaktyczny pod nazwą PROFILAKTYKA SMYKA „Na ratunek Poli”. Dzieci zapoznały się z cała tematyką. Uważnie słuchały czytanych tekstów oraz brały czynny udział w zajęciach. Przypomniały i utrwaliły zasady bezpieczeństwa podczas zabaw, zapoznały się z zasadami jakich należy przestrzegać i jak należy się zachować podczas niechcianej wizyty obcej osoby. Tematami , które zostały poruszane na zajęciach edukacyjnych była znajomość zagrożeń płynących ze strony obcych osób, znajomość zasad bezpieczeństwa na drodze, znajomość zasad zachowania się wobec obcych zwierząt. Nauczyciele rozmawiali z dziećmi o tematyce wierszy o zagrożeniach jakie mogą czyhać na dzieci. Pan Policjant został przedstawiony jako dobry przyjaciel najmłodszych.
        Uczniowie klas 0- III bardzo zaangażowali się w projekt . Aktywnie uczestniczyli w zajęciach . Zdobyte informacje są praktykowane przez dzieci, co bardzo nas cieszy.
 
                                                                                                                                Wychowawczynie klas I-III
Przeczytaj pozostałą część wpisu »

"Rodzina tu zaczyna się życie a miłość nigdy nie kończy."

Opublikowany 2022/06/09

        W dniu 03.06.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbyło się wyjątkowe święto „Dzień Rodziny”. Podczas uroczystości klasy I-III połączyły ze sobą trzy ważne święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Na to specjale spotkanie przybyli najważniejsi goście – Rodzice. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali występ dla Rodziców. Zaprezentowali swoje talenty wokalne, recytatorskie i muzyczne, wyrażając tym swoją radość i wdzięczność za najcudowniejszych Rodziców na świecie. Rodzice z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet łezką w oku, oglądali występy swoich pociech. Po części artystycznej Rodzice otrzymali upominki wykonane własnoręcznie przez swoje dzieci. Na koniec uroczystości zabrała głos Pani Dyrektor Małgorzata Lorkowska, składając przybyłym gościom serdeczne życzenia. Wszystko odbyło się w miłej, rodzinnej atmosferze, a występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Dzień Matki i Ojca w "zerówce"

Opublikowany 2022/06/09

        Dnia 3 czerwca 2022r. dzieci z oddziału „O” uroczyście świętowały Dzień Matki i Ojca w naszej szkole. Dla małego dziecka Rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Z okazji tego święta dzieciaki z oddziału zerowego pięknie się przygotowały i przedstawiły swoim rodzicom inscenizację związaną tematycznie z obchodzonym świętem. Przedszkolaki zaprezentowały się w formie tanecznej, wokalnej, a następnie złożyły życzenia i wręczyły wcześniej przygotowane laurki i kwiaty. Zapewne dzień ten jest ważny dla każdego człowieka, również dla dzieci, które dołożyły wszelkich starań, aby stał się on wyjątkowy.

 

                                                                                                                                                            Nauczyciel Oddziału „O”
                                                                                                                                                                Ewelina Rogozińska

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Konkurs recytatorski

Opublikowany 2022/06/02

Dnia 30 maja 2022r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Burkacie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas O - I, w którym brało udział jedenaścioro uczniów naszej szkoły. Głównymi celami konkursu były: popularyzacja poezji, budzenie wrażliwości poetyckiej u uczniów, doskonalenie umiejętności językowych oraz rozwijanie uzdolnień recytatorskich dzieci. Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie się zaprezentowali recytując wiersze. W skład jury weszły panie: pani Wicedyrektor Dorota Wiśniewska, pedagog szkolny – pani Ewa Chilińska, nauczyciel - logopeda – pani Karolina Karpińska.

Komisja wyłoniła zwycięzców: I miejsce - Jakub Łamejko (klasa O), II miejsce Leon Szarmacher (klasa O), III miejsce Miłosz Łukaszewski (klasa I) oraz wyróżnienie Laura Stańczuk (klasa O). Dzieci otrzymały nagrody oraz dyplomy. Swoją obecnością zaszczyciły zebranych Pani Dyrektor oraz Wicedyrektor. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Pani Dyrektor Małgorzata Lorkowska podziękowała uczestnikom za występy zaznaczając, że była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed publicznością. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Wycieczka do Olsztyna

Opublikowany 2022/05/30

27 maja uczniowie klas IV i V pod opieką swoich wychowawczyń wzięli udział w wycieczce do Olsztyna. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Starego Miasta oraz obejrzenie seansu pt. "Polaris" w olsztyńskim Planetarium. Ostatnim punktem programu była zabawa w parku trampolin.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Planetarium w Olsztynie

Opublikowany 2022/05/25

Dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Co dzieje się na niebie? Na te i inne nurtujące pytania uczniowie klas I-III z naszej szkoły, uzyskali odpowiedź oglądając w Planetarium film „Ziemia, Księżyc i Słońce”. W prosty i zabawny sposób zostały przedstawione dzieciom najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką pełnią rolę. W drodze powrotnej aktywnie spędzili czas w Parku Trampolin, gdzie rozwijali swoją sprawność fizyczną.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

XXII Edycja Góry Grosza

Opublikowany 2022/05/24

Jak co roku w naszej szkole odbyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo NASZ DOM. Na czele przedsięwzięcia stał Samorząd Uczniowski, który przeprowadził zbiórkę. Była to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem była pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci. Uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie sumę 248,70 zł. Zebrane środki przesłane zostały na wskazany adres przez organizatora Towarzystwo NASZ DOM. Dziękujemy wszystkim za oddany każdy grosz!

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Gra terenowa "W poszukiwaniu historii"

Opublikowany 2022/05/19

6 maja br. odbyła się w Szkole Podstawowej w Ruszkowie gra terenowa „W poszukiwaniu historii”. W edukacyjnej zabawie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Uzdowie, Sławkowie, Petrykozach,  Księżym Dworze i Burkacie oraz gospodarze. Uczestnicy gry mieli do przejścia trasę, podczas której wykonywali zadania związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji  3 maja i historią Polski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII A i klasy VI, którzy zajęli 2 miejsce. Gratulujemy!

Przeczytaj pozostałą część wpisu »