Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 60.000  złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach Laboratorium Przyszłości otrzymane wsparcie finansowe zostało przeznaczone na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno- komunikacyjnej, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne  i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Budowa pojazdów

Opublikowany 2022/11/03

Uczniowie nadal chętnie budują różne pojazdy, korzystając z klocków konstrukcyjnych zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Rozwijają kreatywność, gdyż korzystają nie tylko z gotowych instrukcji, ale budują również pojazdy zaprojektowane przez siebie.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Mikrofony i mikser dźwięku

Opublikowany 2022/11/03

Do przygotowania imprez szkolnych: apelu z okazji Dnia Nauczyciela i ślubowania klasy pierwszej oraz apelu z okazji 22 Dnia Papieskiego zostały użyte mikrofony i mikser dźwięku zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Laminarka

Opublikowany 2022/11/03

Dzięki zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości laminarkom folii laminacynej uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli bardzo estetyczne i trwałe gazetki edukacyjne, które stanowią wystrój  sal lekcyjnych i  korytarzy szkolnych.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Klocki konstrukcyjne

Opublikowany 2022/11/03

W ramach programu Laboratoria Przyszłości zostały zakupione klocki konstrukcyjne, z których można budować postaci zwierząt oraz inne stworzenia, które podsunie uczniom wyobraźnia. Uczniowie budowali je korzystając ze zdjęć dołączonych do klocków lub projektowali je sami.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Kodowanie i programowanie z mówiącym robotem edukacyjnym

Opublikowany 2022/11/03

Uczniowie różnych klas w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczyli się programowania drogi dla robota edukacyjnego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zabawa sprawiała uczniom mnóstwo radości i satysfakcji, gdy poprawnie zaprogramowali robota, aby dotarł do wyznaczonego celu.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Klocki konstrukcyjne

Opublikowany 2022/09/28

W ramach programu Laboratoria przyszłości zostały zakupione szkole zestawy klocków konstrukcyjnych. Uczniowie budowali z nich postacie, pojazdy, zwierzęta, budowle. Wykazywali się ogromną pomysłowością w zastosowaniu tych klocków.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Jeżyki mobilne

Opublikowany 2022/09/28

Uczniowie na zajęciach  tworzyli super  projekty posługując się jeżykami mobilnymi – klockami zakupionymi w programie Laboratoria przyszłości. Korzystali z gotowych schematów, ale również budowali  pojazdy, łódki według własnych pomysłów. Pracując w grupach wykazywali się dużą kreatywnością.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Budowa pojazdów

Opublikowany 2022/09/28

W programie Laboratoria przyszłości zostały zakupione klocki konstrukcyjne Knox – Budowa pojazdów. Uczniowie na zajęciach budowali pojazdy na podstawie przygotowanych schematów, ale także tworzyli własne  projekty.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Budowa maszyn

Opublikowany 2022/09/28

Dzięki zakupionym w programie Laboratoria przyszłości  klockom Knox Budowa pojazdów uczniowie na  zajęciach rozwijających, opiekuńczych , zajęciach z wychowawcą mieli możliwość projektowania i budowania różnego rodzaju maszyn. Uczyli się również posługiwania gotowymi schematami. Praca w grupach sprzyjała integracji.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

W grudniu 2021roku otrzymaliśmy już do szkoły pierwsze wyposażenia:

- wypalarkę do drewna, skóry i korka służącą do ozdabiania tych materiałów,

- statyw,

- laminator i folię do laminowania,

- 5 kompletów klocków Technik,

- 2 bezprzewodowe pistolety do kleju na gorąco,

- gimbal – urządzenie służące do panoramicznego uchwycenia krajobrazu i dużych przestrzeni, przyspieszania  czasu i ruchu na nagraniu, rejestracji wszystkich szczegółów w zwolnionym tempie.

W ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” do naszej szkoły systematycznie dostarczane są pomoce naukowe. W lutym 2022r.  otrzymaliśmy :

 

- Aparat fotograficzny lustrzanka Canon

- filamenty do drukarki 3D

- wkłady klejowe do pistoletu

- zestaw mikrofonów bezprzewodowych Power Dynamics

- Okulary Class VR Premium (zestaw 8 sztuk)

- plastry drewna do dekoracji

- Bezprzewodowy system mikrofonowy Synco G1 A1

- Laptop multimedialny